Toate gospodăriile vor beneficia de compensații la energia electrică
Guvernul Republicii Moldova, cu sprijinul Uniunii Europene, va acorda compensații la energia electrică pentru toate familiile din țară, fără excepție, până în decembrie 2025. Anunțul a fost făcut de ministrul Muncii și Protecției Sociale, Alexei Buzu.



