Orașele Chișinău și Bălți sunt poluate peste limită: Avertismentul Agenției de Mediu
Nori de poluanți au acoperit capitala, dar și orașul Bălți. Agenția de Mediu raporta o concentrație de dioxid de azot de două ori mai mare, peste norma admisibilă. Autoritatea de profil ne avertizează că lipsa precipitațiilor, dar și a vântului va menține în aer un nivel…



