Eduard Grama: «Dacă în continuare nu vom avea precipitații, putem pierde și cerealele din grupa II-a»
Președintele asociației “Agrocereale”, Eduard Grama, dar și fost ministru al Agriculturii e de părerea că, seceta din acest an este mai puternică pentru că nu au căzut precipitații în toamna anului 2019 și nici iarna nu am avut parte de zăpadă.




