Reutilizarea apelor uzate în agricultura din RM: Va fi lansat un studiu
O echipă de experți naționali, împreună cu Institutul de Mediu din Stockholm, vor realiza un studiu despre reutilizarea apelor uzate epurate în agricultură. Aceasta în cadrul proiectului „Agenda Verde” pentru Armenia, Georgia, Moldova și Ucraina, finanțat de Agenția Suedeză de Cooperare Internațională pentru Dezvoltare.




